Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Forum - strona główna > Czytelnicy o sobie > przypadłość
przypadłość

Odpowiedz    

przypadłość
Autor: WiolaData wysłania: 29.06.06
To ja może opowiem Wam coś o sobie - mam taką może niechlubną przypadłość, polegającą na tym, że odpycha mnie od wszystkiego, co sławne, znane i lubiane. W ten sposób fakt, iż jakaś książka np. dobrze się sprzedaje, dostaje nagrody, jest szeroko komentowana, wpływa na mnie zniechęcająco. A jak to wygląda u Was?
RE: przypadłość
Autor: MateuszData wysłania: 02.07.06
W dobie marketingu to chyba dosyć powszechna przypadłość, bo okazuje się, że wypromować i sprzedać można dosłownie wszystko - najgorszą książkę, najsłabszy produkt i wmówić ludziom, że to jest świetne. Z drugiej strony chyba nie można działać jak automat i odrzucać wszystko, co popularne, bo ominie nas sporo wspaniałych książek. A chyba łatwo nam rozpoznać jakie jest źródło popularności "Kodu Leonarda Da Vinci" czy "Eragona", a jakie poezji Miłosza.
RE: przypadłość
Autor: WiolaData wysłania: 06.07.06
Tak, czasami można w ten sposób coś błędnie odrzucić. Ale sam fakt, że ktoś dostaje nagrody nie oznacza, że warto przeczytać jego dzieła. To, że coś jest uznane przez innych za wartościowe, nie znaczy, że mnie też będzie się podobać.
Kiedyś gdy czytałam opisy kandydatek na Miss Polski (czy coś takiego), zobaczyłam, że wiele z nich mówi, że lubi poezję i wśród swoich ulubionych twórców wymienia Szymborską, Miłosza, Herberta, Różewicza itd. Tak jest zazwyczaj. Tak jakby nie było już innych poetów! Nie mam nic przeciwko tym wymienionym, ale to trochę denerwujące, kiedy ludzie ograniczają się do tego, co mają podane na tacy.
Poprzednia   Następna

Odpowiedz    
nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos