Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Forum - strona główna > Proza > co czytaliście ostatnio?
co czytaliście ostatnio?

Odpowiedz    

co czytaliście ostatnio?
Autor: ludwikData wysłania: 26.04.06
Temat z pewnością nie jest oryginalny, ale na tyle praktyczny, żeby zacząć od niego forumowe dyskusje ;)

Kilka dni temu skończyłem "Los powtórzony" Wiśniewskiego, książka na pewno godna uwagi, aczkolwiek nie jest to bestsellerowa "Samotność..."
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: piotraasData wysłania: 26.04.06
Muszę pomysleć bo było to kilka tygodni temu ;) Ach, no tak, ksiązka na którą czekałem: "oko dnia" Jonathana Carrolla, od dwóch lat jednego z moich ulubionych autorów. Choć nie przepadam za twórczością amerykańską w innych dziedzinach, zwłaszcza w muzyce i w dużej części w filmowym badziewiu (chodzi o komedie, filmy sensacyjne, horrory), to z chęcią czytam literaturę (np. Koontz), a po dwóch ksiązkach wymienionego pana mam pragnienie na wszystkie jego powieści.
Najnowsze dzieło rózni sie od tego co do tej pory napisał gdyż "oko dnia" to zbiór tekstów zawartych w blogu - ksiązka pełna humoru, inteligencji, błyskotliwości, uroku. Warto polecić znajomym, sięgać po nią mozna wielokrotnie otwierając losowo na wybranej stronicy...taki plus tego typu ksiązek bo nie można zgubić wątku z racji braku fabuły.
Ojej, ale się rozpisałem ;) A z resztą wiele można przeczytać na temat tego tytułu w recenzji zamieszczonej na naszym vortalu ;]
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: WiolaData wysłania: 27.04.06
Ja ostatnio przeczytałam "Przełamać tabu" Waris Dirie. Jeśli nie wiecie o kogo chodzi, to Waris Dirie jest byłą modelką, która założyła fundację i mocno angażuje się przeciwko okaleczeniom seksualnym kobiet tzw. FGM. Bardzo jej zależy na nagłaśnianiu tego tematu.
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: MateuszData wysłania: 28.04.06
JA czytam "Wyspę kochających lemurów" Arkady Fiedlera - klasyka polskiego reportażu podróżniczego - tym razem z Madagaskaru. Bardzo dobra i pouczająca lektura ;-)

Prócz tego nieśmiertelny "Potop" i kilkanaście innych rzeczy, do których dawno nie zaglądałem ;-)
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: zochaData wysłania: 09.05.06
Mateusz a "Zbrodnia i kara"?:-)
(nie lubię czytać lektur bo zawsze czytam na czas, ale nawet to nie pozwala nie zauwazyć geniuszu jak dla mne)

poza tym polecam Etgara Kereta, mlodego prozaika izraelskiego i jego opowiadania "Gaza blues"
świetne poczucie humoru, zupełnie nietypoy jak na prozę z tamtego kręgu potoczysty, uliczny język i rewelacyjne surrealistyczno-groteskowe skojarzenia, bardzo ciekawy typ wyobraźni.

och, ale zapiałam.ale jestem pod wrażeniem:-)
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: MateuszData wysłania: 10.05.06
"Zbrodnię..." miałem okazję przeczytać zanim jeszcze uzyskała ona szczytne miano lektury i to pewnie mnie (lub powieść...) uratowało. A geniusz książki - jest.
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: JeryData wysłania: 13.05.06
Ostatnio czytałem "Legendę" Davida Gemmella. Książka pełna akcji i dramatyzmu. Wysoki poziom.

Hmm, a czytam wciąż "Zastąpić Carlę" Joanny Hines, którą przysłało mi w końcu wydawnictwo. To powieść zdecydowanie "kobieca", pełna rozważań nad emocjami. Dlatego idzie mi dość wolno :)

RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: AnnieData wysłania: 25.05.06
EL ZAHIR Paulo Coelho. Nie wiem, czy jest wydanie po polsku, ale polecam.
I mam pytanie. Czy jest jakies tlumaczenie ktorejkolwiek z ksiazek Jose Carlosa Somoza lub Artura Perez-Reverte?

Pozdrawiam.A.
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: MateuszData wysłania: 25.05.06
Chyba wszystkie książki Coehlo są u nas wydawane, a Zahir na pewno, bo przez pewien czas (pół roku temu) był na pierwszych miejscach w top10 księgarni ;-) A książki wspomnianych przez Ciebie autorów są wydawane w takiej charakterystycznej serii Muzy i Wyd. Literackiego z takimi kolorowymi okładkami. Znajdziesz w niej również wielu innych autorów hiszpańskich.

A ja kupiłem dziś bajki braci Grimm po angielsku, czyli ani nie w moim, ani nie w języku autora, ale prawdziwych Grimm zawsze chciałem przeczytać, a angielskiego się też trzeba uczyć. I tania była.
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: JeryData wysłania: 25.05.06
Przeczytałem wreszcie "Zastąpic Carlę" i kończę reckę.

A ostatnio kupiłem sobie "Randkę w ciemno" Kosińskiego, którą czytałem wiele lat temu i jestem ciekaw, jak ją teraz będę odbierał.
RE: co czytaliście ostatnio?
Autor: AnnieData wysłania: 31.05.06
Mam problem, bo nie wiem czy to co czytal jest po polsku i jak tlumaczyc tytul... :-(

Carlos Zafon ¨La sombra del viento¨ (Cien wiatru) i Gabus Marquez ¨Memoria de mis putas tristes¨ (Papiec o moich smutnych kurwach)
POLECAM. A.
Poprzednia   Następna

Odpowiedz    
nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos