Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Forum - strona główna > Proza > Przygody Waszego dzeiciństwa
Przygody Waszego dzeiciństwa

Odpowiedz    

Przygody Waszego dzeiciństwa
Autor: MateuszData wysłania: 13.05.06
Temat dla mnie arcyciekawy, bo nie mogę wyrosnąć z książek przygodowych, od których moja przygoda z literaturą się zaczęła. W rankingu top10 do lat 10 były przede wszystkim książki Marka Twaina - wszystkie przygody Tomka i Hucka, a także Królewicz i Żebrak (którego ostatnio ze smakiem powtórzyłem). Poza tym uwielbiałem małe książeczki z serii "Trzech detektywów", sygnowane nazwiskiem Alfreda Hitchcocka, choć wątpię by kiedyś maczał w tym palce, mimo że kryminały były to naprawdę porządne. Trochę później odkryłem Przygody Tomka Wilmowskiego, Alfreda Szklarskiego, w które zaczytuję się do dzisiaj. A potem, potem sięgnąłem po Pottera, Władcę Pierścieni i wtedy odbiło mi na punkcie fantastyki ;-) Przyznam, że ominęły mnie wspaniałe bajki typu Piotruś Pan, Kubuś Puchatek czy Muminki, chyba że w wersji Disneyowskiej (której dzisiaj nie zaliczam już do grona 'książek'), ale teraz zacząłem to nadrabiać. Bo bajki mówią często to samo, co książki ;dorosłe', tylko nie boją się powiedzieć tego wprost. A od jakich ksiażek Wy zaczynaliście?
RE: Przygody Waszego dzeiciństwa
Autor: ludwikData wysłania: 14.05.06
Ja już nie bardzo pamiętam, co czytałem w dzieciństwie, chociaż miło mi się kojarzą takie tytuły jak "Dzieci z Bullerbyn", "Chłopcy z placu broni" czy "Do przerwy 0:1". Natomiast gdy miałem lat ok.15, zafascynowałem się twórczością "westernową" Wernica i pochłonąłem kilkanaście jego pozycji ;)
Autor: zochaData wysłania: 26.05.06
Muminki!!które i tak są książką dla dorosłych.

i Mała księżniczka Frances Hodgson Burnett od przodu tyłu i środka.

i Alicja w krainie czarów do której miłość tłumaczy podobno parę cech mojego charakteru:-)
Autor: AnnieData wysłania: 27.05.06
Ale naj... naj... naj... PAN SAMOCHODZIK !!!
Autor: JeryData wysłania: 28.05.06
Pan Samochodzik - o, taaaak! :D

I podania i legendy - zwłaszcza te o ukrytych skarbach ;)
Autor: AnnieData wysłania: 31.05.06
Winnetou
Majac 9 lat znalam wiekszosc dialogow na pamiec. Moze tez dlatego mieszkam wsrod Indian... :-)

A.

Poprzednia   Następna

Odpowiedz    
nick

haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka

ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos