Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Forum - strona główna > Rozmowy ogólne > Ksiazka czy film?
Ksiazka czy film?

Odpowiedz    

Ksiazka czy film?
Autor: AnnieData wysłania: 31.05.06
Otwieram dyskusje na temat odwiecznego sporu: lepszy film czy ksiazka? Czy znacie ekranizacje powiesci, ktore dorownuja literaturze?
Nie pamietam rezysera, ale ¨Imie Rozy¨ film zaskoczyl mnie oddaniem klimatu trudnej prozy Eco.
Film i ksiazka - remis.

Pozdrawiam. A.
RE: Ksiazka czy film?
Autor: ludwikData wysłania: 02.06.06
Remis postawiłbym także przy "Greku Zorbie" :)
RE: Ksiazka czy film?
Autor: MateuszData wysłania: 03.06.06
Ten "odwieczny spór" zawsze wydawał mi się śmiesznym, bo to tak jakby rozważać wyższość śniadania nad obiadem - co kto lubi, co kto chce. Osobiście lubię i jedno i drugie, choć przeczytałem w życiu więcej dobrych książek, niż obejrzałem dobych filmów. Na pewno są tobardzo różne sposoby przekazu - film działa na zmysły - pokazuje, mówi, dzięki czemu jest, moim zdaniem, prostszy w odbiorze. Ksiażka zawsze angażuje wyobraźnię i wymaga myślenia, pozwala też na przekazanie bardziej skomplikowanych treści, bo odbiór następuje znacznie wolniej, niż w przypadku filmu. Film jest bardziej syntetyczny, potrafi długie książkowe opisy zebrać w jeden moment, klatkę filmową - to ujęcie chwili w filmie lubię, tak jak i refleksyjność - przeciąganie chwili do nieskończoności - w książce. Co jest lepsze? Nie wiem.
RE: Ksiazka czy film?
Autor: WiolaData wysłania: 07.06.06
Obejrzenie filmu po przeczytaniu książki jest ciekawe, ale w drugą stronę rzadko to działa. Na mnie np. film "Lolita" zrobił większe wrażenie niż książka.
RE: Ksiazka czy film?
Autor: ludwikData wysłania: 07.06.06
"Lolitę" oglądałem jakieś 6 lat temu i film ten zrobił na mnie pozytywne wrażenie, a książkę przeczytałem stosunkowo niedawno, kiedy wiele scen (jakieś 90%) z filmu uległo już zniszczeniu w mej pamięci. I jak dla mnie powieść Nabokova jest rewelacyjna, a film..."tylko" bardzo dobry ;)
Poprzednia   Następna

Odpowiedz    
nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos