O nas > Patronaty > Patronat

    nowosci

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Nieśmiertelny


Autor:Traci L. Slatton
Wydawnictwo:  Philip Wilson
Data wydania:listopad 2006


Znakomita powieść historyczno-obyczajowa, której akcja toczy się w renesansowej Florencji na przestrzeni prawie 200 lat. Głównym bohaterem jest tajemniczy Luca Bastardo - sierota, nieznanego pochodzenia, obdarzony cudownym darem długowieczności, dzięki której jest świadkiem burzliwych wydarzeń historycznych w XIV i XV wieku we Włoszech. Wrodzona inteligencja i uroda pozwalają mu utrzymać kontakty z takimi sławami, jak Giotto, Boccacio, Petrarca, Leonardo da Vinci, Botticelli. Leonardo da Vinci jest jego bliskim przyjacielem i próbuje zgłębić zagadkę jego długowieczności.

Luka spotyka zachwycającą kobietę i żeni się z nią, potem jednak traci ją, jak wszystko, co wpada w ręce Rzymskiej Inkwizycji. W końcu sam zostaje uwięziony przez Świętą Inkwizycję za uprawianie czarów. Leonardo próbuje wstawić się za Luką u papieża, ale bezskutecznie. Luca Bastardo, któremu wydawało się, że naprawdę jest nieśmiertelny, ginie na stosie. Piękna i porażająca powieść o sztuce, miłości, przemijaniu w niezapomnianej scenerii renesansowej Florencji. Traci L. Slatton, amerykańska pisarka, żona słynnego rzeźbiarza, Sabina Howarda, autorka wielu poematów, opowiadań i artykułów. Pisząc Nieśmiertelnego dokładnie zgłębiła życie i sztukę włoskiego renesansu, okresu gdy takie umysły, jak Pico della Mirandola, Leonardo da Vinci i Ficino zastanawiały się nad naturą i wzajemnym przenikaniem się nauki, sztuki i duchowości.

nick
 
haslo   
nowe konto     

O nas Wyszukiwarka

 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos