Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Do dzieła! It’s time to show off!

Strona główna > Przeczytaj nius

    news

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12

Do dzieła! It’s time to show off!

Kamil Nowak, 05.01.2016

Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2016 zaprasza młodych artystów do udziału w 8. edycji Sekcji ShowOFF. Nabór do konkursu dla debiutantów już wystartował!

ShowOFF od lat niezmiennie stanowi jeden z najważniejszych punktów programu festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie i zapewnia szeroką promocję najciekawszym młodym twórcom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Wszystkie dotychczasowe edycje konkursu były wyjątkowe, tak jak i twórcy, których prace prezentowaliśmy. Na początku w SO brali udział wyłącznie fotografowie, jednak na przestrzeni ostatnich lat przeformułowaliśmy zasady konkursu i dzisiaj mamy wielką przyjemność prezentować na festiwalu również projekty interdyscyplinarne. Tylko jedno nie zmieniło się od powstania SO - idea konkursu, który wspiera młodych twórców debiutujących na współczesnej scenie artystycznej - podkreśla Aga Dwernicka, prezeska FSW i dyrektorka MFK 2016.

Organizatorzy tradycyjnie zaprosili do jury 8. edycji SO autorytety z dziedziny fotografii i sztuk wizualnych zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W skład grona kuratorskiego SO 2016 weszli: Kuba Bąkowski, Simon Karlstetter (Der Greif), Lidia Popiel oraz Agnieszka Rayss. - Od wielu lat obserwuję zmagania młodych twórców. Ich wzloty, upadki, radości i lęki. Wiara i zwątpienie stały się częścią mojego życia. Uczymy się od siebie nawzajem. Wymiana doświadczeń, porównanie punktów widzenia, odkrycia i wspólne analizowanie wydarzeń i zjawisk w licznych nurtach fotografii, i szukanie własnych dróg jest nieodłączną częścią naszej komunikacji. - mówi Lidia Popiel, jedna z jurorek SO 2016.

Obrady jury zaplanowane są na 23 stycznia. Podczas spotkania każdy z kuratorów wybierze dwóch laureatów. Wyniki zostaną ogłoszone 1 lutego 2016 roku na stronie internetowej www.photomonth.com. Projekty zwycięskiej ósemki zostaną zaprezentowane na zbiorowej wystawie podczas 14. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie (12 maja–12 czerwca 2016).

Po ubiegłorocznym sukcesie związanym z wprowadzeniem dodatkowej nagrody dla dziewiątego laureata – publikacji książki fotograficznej, organizatorzy postanowili kontynuować przyznanie tego wyróżnienia. W tym roku wyboru zwycięskiego projektu dokona Honza Zamojski, który również będzie odpowiedzialny za pracę nad książką. -Chciałbym, aby książka laureata ShowOFF była wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze – nie zrobimy fotobooka. Po drugie – nie zrobimy katalogu. Po trzecie – wspólnie z wybraną osobą stworzymy książkę, która w istotny sposób wpłynie na dalszy rozwój artystyczny laureatki lub laureata. - zdradza Honza Zamojski.

 

ZGłOSZENIA ShowOFF 2016

Zgłoszenia należy przesyłać pod adresem: showoff@photomonth.com. Termin nadsyłania prac minie po północy 10 stycznia 2016 roku. Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. Można zgłaszać więcej niż jeden projekt, pamiętając, by każdy z nich posiadał osobny formularz. Nie ma żadnych ograniczeń pod względem tematu czy techniki wykonania zdjęć lub materiałów wideo.

Aby zgłosić swój projekt, należy wysłać go wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym w terminie do północy 10 stycznia 2016 roku pod wyżej wskazany adres. Polskojęzycznych uczestników prosimy o uzupełnienie w miarę możliwości formularza zgłoszeniowego w dwóch wersjach językowych z uwagi na międzynarodowe jury.  źródło: inf. nadesłanaWasze opinie

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Nikt jeszcze nie dodał tu swojego komentarza. Bądź pierwszy !

Zobacz wszystkie komentarze do tego niusa


Pseudonim
Wpisz tekst z obrazka:

Tytuł
Treść


Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka Patronat Top 20 Książki Top 20 Autorzy Przyjaciele
 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos