Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Nr 5 pisma dla kobiet z klasą

Strona główna > Przeczytaj nius

    news

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12

Nr 5 pisma dla kobiet z klasą

Anna Nogaj, 12.01.2016

Motto tego numeru „meLady” brzmi: Marzeniami zbuduj przyszłość. Prawda, że intrygujące i zachęcające do lektury hasło? Bo jak tu nie wierzyć w siłę marzeń i nie szukać inspiracji do podążania ich drogą. Redaktor naczelna Ewelina Heine zadbała o to, aby każdy tekst emanował mądrością i innością. Właściwy, wyważony dobór materiałów stworzył bardzo pożyteczną lekturę, wielokontekstowo poprzetykaną marzeniami w swych różnych odcieniach.

Czytelniczą przygodę otwiera wstęp, Pamiętnik meLady, albowiem dowiadujemy się z niego, jak powstało pismo, jak krok po kroku pani Ewelina realizowała swoje marzenie. Jest to mocny zastrzyk energii, który jednocześnie udowadnia, że jeżeli w coś mocno wierzymy i nie ustajemy w dążeniu do realizacji naszych pragnień, to wszystko tak naprawdę jest możliwe.

O tym opowiada także gość specjalny „meLady” - Agnieszka Kaczorowska, tancerka i aktorka. Dowiemy się od niej m.in., jaka jest jej recepta na szczęście, kiedy zaczęła się jej przygoda z telewizją i tańcem oraz co jest jej najważniejszą wartością w życiu. Temat ten zostanie rozwinięty i dopełniony przez kolejne wypowiedzi ludzi z pasją, prowadzących biznes w sposób czysty i z wielką chęcią do pracy, dzięki czemu ich codzienne zawodowe zajęcia stają się… odpoczynkiem. Wśród nich znalazła się np. Anna Urbańska (master, trener Structogram, neurocoach, autorka książek); Kamil Zbozień (student filozofii, właściciel firmy RTCK – rób to, co kochasz), prowadzący swój biznes zgodnie z zasadami Pełnej Partycypacji oraz Jezuickiego Modelu Przywództwa; Andrzej Burzyński (trener, mentor, coach, szkoleniowiec, mówca, autor i dziennikarz) oraz Monika Sacewicz (doradca zawodowy, mówczyni, coach). Każdy z nich przedstawia swoją wizję na szczęśliwe życie i pracę, uwzględniając w swoich rozważaniach przede wszystkim pasję. Podstawowe pytania, na które udzielają odpowiedzi są niezwykle proste, ale jednocześnie wyjątkowe, bo przemyślane i nasiąknięte mądrością oraz pozytywnymi emocjami.

Żeby zrealizować swoje marzenia nie wystarczy tylko usilnie do nich dążyć i wierzyć w ich spełnienie. Trzeba na początku zrozumieć ich sens, odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest ich cel, czy one naprawdę uczynią moje życie szczęśliwszym. Nie można zapominać, że aby coś zrealizować, jak dowodzi Ewa Anna Swat w artykule: Jak nastawienie kobiety wpływa na jej życie?, konieczne jest zbadanie swojego pragnienia, czyli: Co jest dla mnie najważniejsze, abym czuła się spełnioną kobietą? oraz Czego w pierwszym rzędzie powinnam unikać? Po ustaleniu życiowych priorytetów łatwiej będzie można realizować swoją drogę do spełnienia. Tekst ten porusza również ważną kwestię usposobienia do celu zamierzenia. Autorka tłumaczy, jak zachowanie i nastawienie człowieka wpływa na jego wizerunek wśród innych ludzi.

Bardzo ciekawy tekst Bartosza Nosiadka pozwala z kolei zrozumieć, co robimy nie tak z naszym czasem, skoro wciąż go nam brakuje. Znajdziemy tu przede wszystkim interesujące porady dotyczące usystematyzowania i okiełznania naszych planów oraz zajęć w kalendarzu w taki sposób, aby nie czuć dyskomfortu psychicznego i frustracji.

Ewelina Heine namawia w jednym z artykułów do ożywienia małżeństwa, zaszczepienia w nim od nowa życiodajnej iskry miłości, która z biegiem lat mniej lub bardziej przygasła. W podróż do Rzymu, a dokładniej do znajdującego się tam najstraszliwszego, pełnego wilgoci i lamentu  Więzienia Mamertyńskiego dla najgorszych przestępców, zabiera nas Stefan Czerniecki - podróżnik i fotoreporter. To kontynuacja opowieści z poprzedniego numeru, uzupełniona o chrześcijańskie treści – Jezusa nawracającego strażników, cudzie św. Piotra dokonanym w więziennej celi i cudownym źródełku. Czyli, mówiąc w skrócie, historia współzałożycieli gminy chrześcijańskiej w Wiecznym Mieście. Następny artykuł to kolejna przygoda - Perypetie z podróży po Indiach (cz. 5) – a ściślej rzecz ujmując, zwiedzanie stolicy Kingdom of Wonder. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej o Kambodżańskich Polach Śmierci, to ma wyjątkową okazję, aby poczytać o tym miejscu w przysłowiowej pigułce.

I już z innej tematyki, czyli artykuły na temat mody i urody. Jest ich kilka, a wśród nich, według mnie najciekawszy, dotyczący hydrolatów. Szczerze mówiąc, nie wiedziałam dotychczas, co to takiego. A szkoda. Są to wody kwiatowe bądź roślinne mogące zdziałać wiele dobrego dla naszego piękna. Warto zaznajomić się także z poradami dotyczącymi spalania tkanki tłuszczowej – czyli co i jak robić, aby schudnąć mądrze. A oprócz tego wiadomości cenne dla każdej kobiety, bo dotyczące pielęgnacji włosów, twarzy, paznokci... Dowiemy się także, jak zrobić kolorowy wieczorowy makijaż. Nie zabrakło też zestawu ćwiczeń przykładowych i poradnika dla biegających zimową porą.

Kiedy spojrzymy na drugą stronę okładki „meLady”, spotka nas miłe zaskoczenie - dodatek „meLord”, czyli magazyn prawdziwego mężczyzny. A w nim wywiad z Mateuszem Kusznierewiczem (tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać) oraz rozmowa z podróżnikiem Tadeuszem Biedzkim, opowiadającym o wyprawie w rejony Afryki, będącej potem asumptem do napisania książki: „W piekle eboli”. A może ten pomysł zrodził się znacznie wcześniej? Maciej Gnyszka przedstawia ciekawy felieton na temat wsparcia, jakim jest żona w prowadzeniu biznesu, a Bartosz Nasiadek argumentuje wpływ Boga na życie zawodowe i zarządzanie firmą.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni będą zadowoleni z tego wydania. Cenne treści zanurzone w pozytywnym przekazie i religii składają się na bardzo dobre pismo. W jednym, niedużych gabarytów numerze mamy wiele wskazówek życiowych, mądrych artykułów i sporą dawkę wiedzy na liczne tematy. Dla czytelników lektura na pewno okaże się interesująca, a dążenie do własnych marzeń być może stanie się prostsze.  źródło: Informacja własnaWasze opinie

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12
Nikt jeszcze nie dodał tu swojego komentarza. Bądź pierwszy !

Zobacz wszystkie komentarze do tego niusa


Pseudonim
Wpisz tekst z obrazka:

Tytuł
Treść


Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka Patronat Top 20 Książki Top 20 Autorzy Przyjaciele
 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos