Strona główna > Przeczytaj nius

    news

Pielgrzym nr 4/2015

Anna Nogaj, 26.02.2016

W lutowym wydaniu czasopisma „Pielgrzym” tematem numeru jest artykuł ks. Sławomira Kunki pt. Smak Bożego miłosierdzia. Autor porusza w nim kwestię grzechu, oczyszczenia i darowania win. Wychodząc od obrazu miłosiernego Ojca, który z Krzyża modlił się za swoich oprawców, wspomina o fakcie Zmartwychwstania Chrystusa potwierdzającym wszechmoc Bożą.

Kolejna część artykułu traktuje o sytuacji człowieka uwikłanego w grzech, co rodzi zakłócenie harmonii Miłości w stworzeniu. Autor przybliża także pojęcia kary wiecznej i doczesnej za grzech oraz tajemnicę świętych obcowania w kontekście tematu miłosierdzia i darowania win. Ostatnim, dokładnie omówionym przez niego wątkiem jest Odpust Jubileuszowy w Roku Miłosierdzia a także znaki, jakie mu towarzyszą - Jubileuszowa pielgrzymka i Drzwi Święte.

W dziale Felieton znalazł się tym razem tekst ks. Antoniego Dunajskiego - Świadek Wiary na Rok Miłosierdzia. To  krótka opowieść o rosyjskiej poetce Elizawiet Jurniewnej Pilenko. Jako 14-latka opatrywała rany młodych ludzi maltretowanych przez policję podczas rewolucji rosyjskiej w 1905 roku. Na studiach w literackim środowisku akmeistów jako jedyna kobieta w grupie podjęła studia z filozofii religii. Trzeba zaznaczyć, że była wtedy osobą niewierzącą. Mimo wszystko walczyła o swoją wiarę, bo chciała zrozumieć Ewangelię Jezusa. Czy jej się to udało? Jak potoczyło się jej burzliwe życie? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w artykule.

Iwona Demska przeprowadziła natomiast bardzo ciekawą rozmowę z najstarszą w Polsce profesjonalną didżejką, która nie poddaje się ograniczeniom wynikającym z racji jej wieku, a tym samym łamie stereotypy, zabawiając na imprezach tłumy młodych oraz starszych ludzi. Mowa o Wirginii Szmyt - DJ Wice,  królowej niejednej imprezy, zarówno w kraju, jak i za granicą. Pytana o swoją pasję oraz początki kariery, przybliża czytelnikowi nie tylko swoje aktualne zajęcia, ale wspomina też o planach na przyszłość. Naprawdę warto dowiedzieć się czegoś o takiej sobie, bo właśnie tacy ludzie zarażają innych optymizmem i chęcią do życia.

W dziale Duchowość Adam Hlebowicz zapoznaje nas ze świętą Dorotą – mistyczką Północy. Żywot tej kobiety był zarówno trudny, jak i piękny, ponieważ jako dziecko została poparzona wrzątkiem, ale kilka lat później otrzymała dar ukrytych stygmatów. Towarzyszyły jej również wizje Zmartwychwstałego Jezusa. W ten bogaty duchowo świat wkracza pewnego dnia mężczyzna i zawiera z Dorotą związek małżeński. Jej życie ulega zmianie, a ona sama wkrótce obiera całkowiecie nowy kierunek...

Oczywiście to nie wszystko, co znajdziemy w tym numerze Pielgrzyma. Jak zawsze nie zabrakło newsów z diecezji Peplińskiej, ciekawostek biblijnych, felietonów oraz artykułów z zakresu zdrowia i urody. Warto zapoznać się także z reportażem z Collegium Marianum – czyli katolickiego liceum dla chłopców. Zachęcam do lektury!  źródło: Informacja własnaWasze opinie
Nikt jeszcze nie dodał tu swojego komentarza. Bądź pierwszy !

Zobacz wszystkie komentarze do tego niusa


Pseudonim
Wpisz tekst z obrazka:

Tytuł
Treść


Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka Patronat Top 20 Książki Top 20 Autorzy Przyjaciele
 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos