Strona główna > Przeczytaj nius

    news

meLADY nr 1/2016

Anna Nogaj, 28.02.2016

O tym, że warto spełniać swoje marzenia, nawet te, które nas przerastają, opowiada Ewelina Heine w kolejnym Pamiętniku „meLADY”. To dzięki niej przetłumaczona została na język polski książka „Potęga kobiecości” i wydana sumptem wydawnictwa Bernardinum. Wszystkie znaki na ziemi i niebie przemawiały za tym, aby nie podejmowała się tego przedsięwzięcia – bo przecież i tak nic z tego nie będzie, nie ma szans itd. Kiedy jednak udało się nawiązać kontakt z kilkoma wydawcami chętnymi podjęcia współpracy, gdy umowa została już podpisana, pojawił się problem organizacji czasu i pogodzenia pracy z prowadzeniu domu i opieką nad małym dzieckiem. Ewelina Heine z pasją relacjonuje postępy w realizacji swojego marzenia.

Do Salonu „meLADY” została tym razem zaproszona Monika Kuszyńska, wokalistka zespołu Varius Manx. Opowiada o sile modlitwy, wiary i nadziei w sytuacji cierpienia, przedstawiając konkretną życiową sytuację ze swojego doświadczenia. Z dnia na dzień stając się osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, musi całkowiecie przeorganizować własne życie, przewartościować je. Przełamać lęki i bariery psychiczne, kiedy pierwszy raz po wypadku wychodzi na scenę, odkryć na nowo swoją kobiecość i odnaleźć sens życia. O tym, jak ten proces przebiegał, czego nauczyło ją cierpienie, i jaki ma to oddźwięk  w codzienności dla niej i jej bliskich, można przeczytać w dość obszernym wywiadzie przeprowadzonym, przez Ewlinę Heine.

Kolejnym gościem Salonu „meLADY” jest Agata Dominik (trener kreowania wizerunku, wystąpień publicznych, konferansjer). To kobieta sukcesu -  nie tylko w kwestii korzyści finansowych, lecz także w odniesieniu do doskonalenia własnego wnętrza, duchowości. Pani Agata dzieli się z czytelnikami opowieścią o swoich pasjach, życiowej energii do działania oraz pracy zawodowej, która, jak sama stwierdza, jest dla niej czymś przyjemnym.

W czasopiśmie nie zabrakło także wartościowych felietonów. Jeden z nich autorstwa Eweliny Heine: Dać siebie innym przedstawia bardzo ważną kwestię, a mianowicie dotyczy dawania i obdarowywania innych. Autorka zaczyna swoje rozważania od przedstawienia wyników przeprowadzonej wśród studentów ankiety. Pytanie było jedno: Co dajesz z siebie innym? Dalej przytoczone zostały cycaty z kilku książek, motywujące do działania na rzecz drugiego człowieka. Pani Ewelina zainspirowana tymi i podobnymi informacjami znajduje w końcu swój pomysł na realizację samej siebie, który staje się asumptem do pozytywnej zmiany życia innych kobiet. Oczywiście dzieli się tym wszystkim również ze swoimi czytelniczkami.

W dziale Duchowość znajdziemy artykuł Qvo vadis w nowym roku? mówiący na temat poszukiwania dróg prowadzących do pełni Bożego życia, w komunii, z Nim. Wyszczególnione i omówione zostały trzy takie miejsca spotkania z Panem, a mianowicie:  modlitwa połączona z głęboką prośbą, wypełnianie woli Ojca w codziennym życiu oraz kult Boga i Jego adoracja. Autorka pisze także o szczęściu oderwanym od Boga, do którego dąży wielu z nas, co przynosi w konsekwencji niedobre plony. Natomiast w sekcji Rodzina przedstawiona jest rozmowa z Aleksandrą Gromek, szczęśliwą żoną i matką czterech chłopców. Jest to z pewnością kobieta spełniona w rolach jakie przyszło jej wykonywać. Z pasją opowiada o wspólnym życiu, dzieleniu czasu na ten dla Boga i dla rodziny oraz swoich drobnych przyjemnościach. Wspomina także o świętowaniu Bożego Narodzenia i rodzinnych tradycjach związanych z tym szczególnym czasem. Pojawiło się także pytanie dotyczące spędzania wakacji i pracy zawodowej małżonków, które także dają im dużą przyjemność.

W Kąciku Kulturalnym poczytamy trochę o Wenecji, a przede wszystkim o upodobaniu sobie przez mieszkańców tego miasta karnawałowych zabaw. Oprócz tropienia pierwszych wzmianek o używaniu i produkcji masek, w tekście pojawiają się ciekawostki na temat tego, gdzie nie można było w nich wychodzić oraz kogo obowiązywał bezwzględny zakaz ich noszenia. Czytenik dowie się również, jak wyglądało przebranie Medico Della Paste i dlaczego je zakładano, a także czym jest czarna Moretta. Autorka opisuje też w skrócie jak wygląda tradycyjne Carnavale di Valenzia.

W Kąciku Kulturalnym zapoznamy się także z historiami osób, wolontariuszy, od początku związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Z racji tego, że to wyjątkowe wydarzenie zbliża się wielkimi krokami, zanurzenie się w klimat religijnych doświadczeń młodych ludzi jest przedsmakiem spotkania z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Warto przeczytać tych kilka zdań i nastroić swoje serce na lipcowe ŚDM.

I to, co wielu bardzo kocha – podróże. W „meLADY” zawsze można znaleźć wartościowe teksty o różnych wyjątkowych miejscach na świecie. Tym razem wśród nich znalazł się m.in. artykuł  Stefana Czernieckiego (podróżnika, fotoreportera, autora książek) o jego wyprawie do Amazonii. Podróżnik zdecydował się na rzecz wyjątkową i bardzo trudną, bo za cel wyznaczył sobie spotkanie z samym szamanem. Wyprawa ta miała stać się dla niego impulsem do napisania artykułu o przebiegu indiańskich magicznych rytuałów, ale stało się zupełnie odwrotnie. Jest to nie tyle reportaż o zagubionej gdzieś w amazońskiej puszczy wiosce, kapłanie z zawieszonym na piersi kłem jaguara (guru tutejszych mieszkańców), panujących obyczajach, ale przede wszystkim apel na temat zagrożeń duchowych, jakie mogą spotkać człowieka przybywającego w te tereny.  W swym artykule podróżnik porusza też kwestie wschodnich sztuk poznania (joga, tai chi, wróżbiarstwo itd.). Naprawdę warto przeczytać.

Oprócz wyżej wymienionych tekstów w „meLADY”  znajduje się masa innych ciekawych artykułów oraz ciekawostek z różnych dziedzin. Są to m.in. fakty i mity na temat biegania, przydatne aplikacje na smartphony dla biegaczy, odchudzające triki, kulinaria i moda. Bartosz Nosiadek przygotował także kwestionariusz do wypełnienia (plan zamierzeń na kolejny rok, miesiąc, dzień) w  kluczu wnikliwego spojrzenia na swoje życie od strony duchowej. Jest także dodatek dla panów - „meLORD”, w którym przeczytamy wywiady z braćmi Szczepanik z zespołu Pectus oraz z Mariuszem Walendzewiczemmistrzem Polski, Węgier, srebrnym medalistą Słowacji, na temat jego życiowej pasji jaką jest judo. Znajdzie się także coś dla fanów motoryzacji – tekst o Alfa Romeo MiTo. Zapraszam do lektury!  źródło: Informacja własnaWasze opinie
Nikt jeszcze nie dodał tu swojego komentarza. Bądź pierwszy !

Zobacz wszystkie komentarze do tego niusa


Pseudonim
Wpisz tekst z obrazka:

Tytuł
Treść


Nie masz jeszcze konta? Załóż je!

nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka Patronat Top 20 Książki Top 20 Autorzy Przyjaciele
 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos