Strona główna > Nowości


Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12

    nowosci
Wyświetlaj tylko nowości wydawnictwa

 Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /domains/papierowemysli.pl/public_html/engine/class_connect.php5 on line 12Fryderyk Chopin. Geniusz muzyczny


Autor:Bogusław Kaczyński
Wydawnictwo:  Debit
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-7167-734-2
  
  

Kim był Fryderyk Chopin, wie niemal każdy. Wielki kompozytor, światowej sławy wirtuoz fortepianu, muzyczny geniusz romantyzmu. Tak przynajmniej zapisał się w światowej kulturze. Jednak mało kto wie, jaki naprawdę był Chopin. Co lubił, z kim się przyjaźnił, gdzie bywał… Czym się interesował, kogo cenił, co było dla niego ważne w życiu…


Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona


Autor:Aneta Ostaszewska
Wydawnictwo:  Tauropress
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-931004-0-8
  
  

"Post Scriptum. Po śmierci Michaela Jacksona" jest próbą zrozumienia świata społecznego, świata ludzkich myśli, wyobrażeń i emocji. Jest historią moich lekcji o śmierci, a dokładniej: lekcji o tym, co inni już zdążyli napisać o śmierci.


Makabreski


Autor:Katarzyna Winters
Wydawnictwo:  Radwan
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-602-9949-4
  
  

"Makabreski" są zbiorem trzech opowiadań z pogranicza horroru, których akcja dzieje się w nienazwanym mieście, gdzieś na północy bliżej nieznanego kraju.


Waleczny rycerz


Autor:Elizabeth Chadwick
Wydawnictwo:  Aurum
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-61867-07-4
  
  

To oparta na faktach historia Williama Marshala, największego z rycerzy średniowiecza, niepokonanego w turniejach. Człowieka, który dzięki swej zręczności w barwnym, lecz niebezpiecznym świecie polityki dworu Andegawenów stał się jednym z najpotężniejszych magnatów, zostając w końcu regentem Anglii.


Czerwone gardło


Autor:Jo Nesbo
Wydawnictwo:  Dolnośląskie
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-245-8984-5
  
  

Harry Hole, samotnik i alkoholik, a jednocześnie genialny detektyw, przypadkiem wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu Marklin. Śledztwo prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca, gdzie zbierają się neonaziści?


Drugie życie Bree Tanner


Autor:Stephenie Meyer
Wydawnictwo:  Dolnośląskie
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-2458-981-4
  
  

Najnowsza powieść Stephenie Meyer na motywach trzeciej części sagi Zmierzch - "Zaćmienia". Opisuje losy Bree Tanner, ważnej postaci z "Zaćmienia", która staje się wampirem. Akcja książki rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. "Drugie życie Bree Tanner" to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi.


Coraz dalej od miłości


Autor:Bernhard Schlink
Wydawnictwo:  Muza
Data wydania:czerwiec 2010
ISBN:978-83-7495-725-0
  
  

Siedem opowieści o miłości, których bohaterowie uwikłani są w przeszłość Niemiec. Mamy tu między innymi portrety młodzieńca zafascynowanego pewnym obrazem, portret uczestnika rewolucji 1968 roku uwikłanego w zawiłości liberalnego związku, mamy parę wschodnich berlińczyków, którzy popełniają zdradę, aby ratować swoje małżeństwo, i Niemca walczącego o miłość amerykańskiej Żydówki.

Poprzednia   Następna

nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka Patronat Top 20 Książki Top 20 Autorzy Przyjaciele
 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos