Index książek > Przeczytaj o książce

Anioł śmierci


    info
Autor:
   Nora Roberts (J.D. Robb)
Wydawnictwo:
   Prószyński i S-ka
ISBN:
   978-83-7839-407-5
Rok wydania:
   2013
Liczba stron:
   384
Cena:
   24 zł
Kategoria:
   Kryminał/Sensacja

Ocena recenzenta:

6 / 10

Ocena użytkowników (Głosów: 1)

8 / 10Twoja ocena to
 /10 

    ksiazka

Prawo do zemsty


Czy szalony romans nowojorskiej policjantki i irlandzkiego multimilionera o podejrzanej przeszłości może mieć szczęśliwe zakończenie? Fani futurystycznej serii powieści kryminalno-romantycznych Nory Roberts - „In Death” wiedzą o tym doskonale. 

 

W szóstym tomie tego popularnego cyklu Eve Dallas i Roarke są już szczęśliwym małżeństwem. Niespodziewanie jednak pewne zdarzenie wystawia ich związek na ciężką próbę. Tajemniczy zabójca zaczyna bestialsko mordować dawnych znajomych Roarke’a.

Morderca rzuca Eve wyzwanie telefonicznie uprzedzając ją o planowanych przez siebie zbrodniach. Czy głównej bohaterce uda się powstrzymać szaleńca podającego się za Anioła Śmierci? Czy uczucie, jakim darzy ona męża okaże się wystarczająco silne, gdy wyjdzie na jaw jego mroczna przeszłość? Okazuje się bowiem, że wszystkie ofiary tajemniczego mordercy pomogły niegdyś Roarke’owi dokonać pomsty na mordercach córki Summerseta.

14-letnia Marlena została brutalnie zgwałcona i bestialsko zamordowana przez 6 mężczyzn, a Roarke nie spoczął, nim ich nie odnalazł i nie zemścił się, zadając im powolną i bolesną śmierć.

 

Teraz, niemal 20 lat później, ludzie zaangażowani w tamte wydarzenia zaczynają ginąć  w podobny sposób, w jaki stracili życie mordercy Marleny. Wszystkie ślady wiodą nieubłaganie do Roarke’a i jego przyjaciela, Summerseta. Czy Eve zdecyduje się nagiąć policyjne przepisy, by chronić swojego męża?

 

Motyw seryjnego zabójcy wodzącego za nos policyjnych detektywów  jest stary jak świat, jednakże J. D. Robb (tak brzmi pseudonim literacki autorki) wykorzystuje go z powodzeniem tworząc pełną akcji, romansu, humoru i intrygi powieść kryminalną rozgrywającą się pod koniec XXI wieku. Z czystym sumieniem polecam wiec jej lekturę wszystkim wielbicielom książek sensacyjnych rozgrywających się w świecie supernowoczesnego sprzętu elektronicznego, niesamowitych gadżetów oraz szybko pędzących samochodów. Osoby o nieco słabszych nerwach (lub żołądku) przestrzegam jednak przed niezwykle drastycznymi opisami scen okrutnych tortur i zbrodni. Bardziej wytrzymali czytelnicy z pewnością będą zadowoleni z lektury najnowszej powieści Nory Roberts, gdyż zagadkowe i intrygujące wskazówki samozwańczego Anioła Śmierci, żywa akcja oraz eksplodujące napięcie są gotową receptą na sukces literacki powieści.Autor: Olga Michalik   Data: 05.03.2013Zobacz komentarze do tej książki [0]

    autor
Nora Roberts (J.D. Robb)

Anioł śmierci


Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson (ur. 10 października 1950 w Silver Spring w stanie Maryland w USA), pisarka amerykańska. Była pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Pisze romanse jako Nora Roberts, Sarah Hardesty i Jill March, a kryminały z serii In Death pod pseudonimem J.D. Robb. W latach osiemdziesiątych Nora Roberts zaczęła pisać książki stanowiące połączenie romansu, powieści przygodowej, sensacyjnej i obyczajowej. Swoją twórczość rozpoczęła w 1981 roku powieściową sagą Irlandzka wróżka, której akcja toczy się w Irlandii.
nick
 
haslo   
nowe konto     

Wyszukiwarka Top 20 Ksišżki
 
ˆ 2005-2015 Papierowe Myśli Design&engine Mateusz Płatos